Blender'da Tema Değiştirmek

Blender ile ilgili yazılara da başlamayı düşünüyorum ama sadece yazı ve ekran görüntüleriyle pek kolay olmayacak gibi, video hazırlayayım desem o da zor çekmeceden mikrofonu çıkar, ses kartına tak, of of. Sonra bunları koyacak bir video paylaşım sitesi bul, buraya yükle, rüyalarında sitenin kapatılma senaryolarını gör, aniden sıçra, uykundan ol, esne dur tüm gün. Neyse bu kadar karamsar olmayalım, yavaştan başlayalım.

Uzun süre kurcalayacağınız bir programın tema desteğine sahip olması kullanışlığı oldukça artırıyor. Blender'da da bu destek var, hatta bu yazıda da bundan bahsedeceğim, hayat, rastlantılar, filan...

1. Ne yapmak istiyorsak önce google'ın fikrini alıyoruz ve sözünü tutuyoruz. Blender temalarıyla ilgili şefin tavsiyeleri şöyle: Theme Repository, Blender Themes.


2. Beğendiğiniz tema dosyalarını indirin. Arşivliyse, arşivden çıkarın, arşivli dosyaları silin masaüstünde kalabalık yapmasın.


3. Temaları Blender'ın betikler için kullandığı dizinin içine kopyalayın.


4. Bu adım iki farklı yoldan yapılabilir her ne kadar ilgili ekran görüntüsü ikisini de birden yapmanız gerektiği izlenim verse de kanmayın, bana inanın. Eğer bir iletişim kutusu yerine farklı birini koymayı ve kullanmayı öğrenmek istiyorsanız aşağı tarafa kulak verin. Yok eğer biraz tembellik varsa kanınızda, birazını da sonra öğrenirimcilerdenseniz üst taraf size kafi.


5. Son dokunuşları da yapın. Blender'ı bir daha ki açılışta da böyle bulmak ve yetmişlik bir pvc pencereyi altmışlık fiyatına almışa dönmeyi istiyorsanız ayarları öntanımlı hale getirin.

Yorumlar

Popüler Yayınlar