GIMP ve Photoshop Eklentileri

GIMP'de zaten her şeyi yapmak için yeteri kadar öte beri var ama yine de değişik arayış içinde olanlar için PSPI adında bir eklenti sayesinde PS eklentilerini (plug-ins, 8bf) çalıştırabileceklerini söylemek isterim. PSPI'yi yükledikten sonra ~/.gimp-2.x/plug-ins dizinine kopyalayın, daha sonra GIMP'i açtıktan sonra 8bf dosyalarının yerini belirtin ve mutlu son.İnternet üzerinden araştırma yaparak ücretsiz olarak veya belli bir meblağ ödeyerek sahip olabileceğiniz bir çok eklentiye ulaşabilirsiniz.Her eklenti çalışmıyor, deneme yapmaktan başka bir çare yok gibi işe yarar şeyler bulmak için, yukarıda resmini gördüğünüz eklentiyi sevdim mesela.


Teşekkürler tml ye, WINE geliştiricilerine, GIMP yazarlarına ve kullandığım eklentilerin sahiplerine gidiyor. Sevgi, saygı, dostluk, kardeşlik ve gölgelerin gücü adına maidis blogger'dan bildirdi.

Yorumlar

maidis dedi ki…
Eski yedekleri tekrar elden geçirirken, PS eklentileri ile ilgili bağlantılar buldum. Birkaçı artık çalışmıyordu ama diğerleri hala işe yarar vaziyette. Bir kaç demo indiriyorum nasıl bir şeymiş diye merak ettiklerimden. Siz de göz atmak isterseniz:

www.alienskin.com
www.andromeda.com
www.autofx.com
www.panopticum.com

Popüler Yayınlar